Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

Karetki zapełnione paczkami

środa, 06 grudnia 2017 16:34 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Elżbieta Cieślak
Weronika Chochoł

Podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu finału Szlachetnej Paczki karetki radomskiego Pogotowia Ratunkowego wypełnią się podarunkami. Taki sposób wsparcia akcji zaproponowali ratownicy z Radomia.

W ubiegłym roku z prezentami jeździła jedna karetka Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. - Prezenty rozwoziliśmy do rodzin nie tylko w Radomiu, ale również poza granicami miasta. Byliśmy m.in. w Jedlińsku. - wspomina Elżbieta Cieślak - rzecznik Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. 

W najbliższa sobotę, 9 grudnia do potrzebujących wyruszą trzy karetki, a do drużyny Szlachetnej Paczki dołączy dziesięciu ratowników. Karetki w tym czasie nie będą wykorzystywane do wyjazdów ratowniczych, a ratownicy będą mieli czas wolny od pracy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, dzięki któremu pomoc dociera do osób często nieporadnych życiowo, do osób, które o pomoc nie proszą lub nie wiedzą, gdzie się o nią zwrócić. Często ich potrzeby są zaskakujące - jedni nie mają lodówki, inni marzą o remoncie dachu, jeszcze inni potrzebują po prostu kilku nowych ubrań. W tym roku akcja odbywa się po raz 16.

Zapraszamy do nas: