Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Lekarze nie chcą dodatkowych dyżurów

czwartek, 07 grudnia 2017 10:51 / Autor: Monika Nowakowska
foto:pixabay.com
Monika Nowakowska

Lekarze w całym kraju wypowiadają klauzule OPT-OUT, na podstawie których mogli pracować dłużej niż 48 godzin tygodniowo. Dołączają do nich lekarze z dwóch radomskich szpitali - głównie rezydenci.

Lekarze nie chcą brać dyżurów ponad miarę już od 1 stycznia przyszłego roku. Do grupy tej dołączają również radomscy medycy z placówek przy Tochtermana i na Józefowie. Ich głównym postulatem jest natychmiastowe zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do poziomu 6,8 procent PKB - mówi przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Krzysztof Hałabuz:

W największym w regionie Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym wypowiedzenia złożyło już 27 lekarzy - mówi rzecznik lecznicy Karolina Gajewska:

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym z 40. lekarzy rezydentów klauzulę opt-out wypowiedziało 24 medyków. Pięciu z nich miało klauzulę podpisaną na czas nieokreślony, dziesięciu do 31 grudnia, natomiast dziewięciu w ogóle nie miało jej podpisanej. Ponadto trzech innych medyków zatrudnionych w szpitalu również złożyło wypowiedzenia klauzuli opt-out – dwóch z nich miało ją podpisaną na czas nieokreślony, a jeden do 31 grudnia bieżącego roku.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym sytuacja też nie wygląda najlepiej. Klauzulę podpisało 12 medyków oraz 21 lekarzy, którzy wcześniej jej nie zawierali, ale teraz symbolicznie przyłączyli się do protestu - mówi rzecznik placówki Elżbieta Cieślak:

Dyrekcje szpitali uspokajają pacjentów. Dostępność i udzielanie świadczeń zdrowotnych będzie się odbywać tak, jak do tej pory.

Nie we wszystkich placówkach lekarze wypowiadają klauzule opt- out. Tak jest między innymi w Grójcu, Pionkach, Kozienicach czy szpitalu w Krychnowicach.

Zapraszamy do nas: