Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Finał Szlachetnej Paczki

sobota, 09 grudnia 2017 12:34 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Nie mają łazienki, więc kąpią się w misce. W jednym pokoju i mikroskopijnej kuchni mieszkają trzy rodziny. Ludzie, myszy i karaluchy. Do niedawna była też czwarta, na szczęście szczury już się wyniosły. Gdy Zosia miała urodziny i chciała zaprosić do domu koleżanki, mama musiała jej wytłumaczyć, że to jednak nie najlepszy pomysł. Dziś może je już ugościć - SZLACHETNA PACZKA - dotarła i odmieniła jej życie.

Rodzin, takich jak małej Zosi jest, niestety dużo więcej. Pani Mariola, samotnie wychowująca syna, żyła dotąd nad wyraz skromnie. Teraz jej zycie zupełnie się odmieniło:

Paczki z pomocą na bieżąco dostarczane są do potrzebujących. Ich przekazywaniu, bardzo często towarzyszą łzy i wzruszenie:

Do Szlachetnej Paczki, po raz kolejny, dołączyło też Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. - Pomaganie, to istota człowieczeństwa - mówi rektor WSD ks. Jarosław Wojtkun:

Wyboru rodziny dokonali klerycy. Wybrali wielodzietną rodzinę z trójką dzieci. Wśród mnóstwa żywności i środków czystości znalazły się m.in. pralka i opał na zimę:

- Pomaganie, to branie radości z tego pomagania - mówi alumn Kacper Piotrowski - Stajniak:

Ze Szlachetnej Paczki skorzysta w Radomiu niemal 90 rodzin. Sytuacja każdej z nich została wnikliwie "zlustrowana", potrzeby spisane, darczyńcy zarejestrowani - pozostało czekać na efekty - mówi liderka wolontariuszy Monika Szczepanik:

Do Szlachetnej Paczki dołączyli też dziennikarze i pracownicy Radia Plus Radom. Pomysłodawczyni akcji, nasza redakcyjna koleżanka, Weronka Chochoł stwierdziła jednoznacznie - robimy "zrzutkę" i bez "gadania":

Szlachetna Paczka w Jedlińsku zorganizowana została po raz pierwszy. Obdarowanych zostanie w sumie 30 rodzin - mówi ks. Grzegorz Wójcik:

- Piękne jest to, że nie dajemy gotówki, a rzeczy namacalne - chwali wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz:

Zapraszamy do nas: