Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

RADOM

Porannym pociągiem do stolicy

poniedziałek, 24 marca 2014 16:17 / Autor: Marcin Prejs
Firma Banimex, projektant i główny wykonawca peronu na przystanku Opoczno Południe
Marcin Prejs

Będą poranne pociągi do Warszawy ze stacji Opoczno Południe. Takie zapewnienie od przedstawicieli zarządu PKP Intercity uzyskał burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski.

- Nasze postulaty spotkały się ze zrozumieniem. Opocznianie będą mieli możliwość dojechać rano do Warszawy pociągami, które zatrzymają się na stacji Opoczno Południe - mówi burmistrz. Zastrzega jednak, że póki co nie są to jeszcze informacje oficjalne. Na te przyjdzie jeszcze trochę poczekać, bo ustalanie rozkładu jazdy PKP jest procesem dosyć długim. Wiadomo jednak, że wstępnie kolej zaproponowała, by z Opoczna Południe odjeżdżały dwa poranne pociągi do Warszawy. Za bilet miesięczny na to połączenie zapłacimy mniej niż 500 zł. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy na przystanku Opoczno Południe będą uzgadniane podczas spotkania zaplanowanego na 10 kwietnia. Przystanek na Centralnej Magistrali Kolejowej w Opocznie uruchomiony zostanie w grudniu tego roku.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.