Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

W nowy rok ze Skautami Europy

sobota, 16 grudnia 2017 00:53 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Skauci Europy wydali specjalny kalendarz z okazji przypadającego w przyszłym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nabycie kalendarza "100 lat dla Niepodległej" na 2018 rok jest cegiełką na rozwój skautingu w Polsce.

Skautowskie kalendarze to już coroczna tradycja. - Kalendarze są formą podziękowania dla ludzi, którzy nas wspierają, dla naszych dobroczyńców - mówi Michał Milczarski, akela w 7. Gromadzie Radomskiej św. Marcina z Tours na Idalinie. Powstają dzięki zaangażowaniu jednostek z całej Polski. Harcerze wysyłają zdjęcia z roku swojej pracy. Tak było i tym razem, dlatego kalendarz jest bogato ilustrowany zdjęciami. Jubileusz jest wyjątkowy i wyjątkowe są fotografie na 2018 rok. Prezentują wczoraj i dziś harcerstwa. - Mamy porównania wędrówek, obozów z poprzednich lat z dzisiejszymi. Możemy porównać nawet jak wyglądały kiedyś i jak wyglądają dziś mundury - opisuje Michał. Są także radomskie akcenty. To zdjęcia na marzec z międzynarodowego zlotu "Eurojam" w Normandii i na grudzień - przewodniczki z Radomia na Zalewie Sulejowskim.

Skauci Europy aktywnie działają na terenie parafii św. Stefana na Idalinie. Zawsze można na nich liczyć - podkreśla wikariusz ks. Krzysztof Kołtunowicz. To dziewczęta i chłopcy, dzieci i młodzież.

Kalendarze będą rozprowadzane np. w najbliższą niedzielę po Mszach Św. przed kościołem św. Stefana na radomskim Idalinie.