Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Nie ma budżetu - nie ma przetargów

wtorek, 19 grudnia 2017 13:44 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Prezydent Radomia Radosław Witkowski apeluje do radnych o zwołanie sesji przed końcem rokiem w celu uchwalenia budżetu na 2018 roku. Włodarz miasta powiedział, że wczorajsza decyzja radnych oznacza konkretne konsekwencje dla miejskich inwestycji. 

Prezydent Radomia unieważnił dziś cztery przetargi w ramach Budżetu Obywatelskiego: na budowę boiska przy Zespole Szkół Elektronicznych, na urządzenia do ćwiczeń w parku Południe, na modernizację placu zabaw i boiska na terenie Ogródka Jordanowskiego oraz wykonanie chodników i zagospodarowanie terenów zielonych przy ul. Kusocińskiego. - Nieuchwalenie budżetu na 2018 rok będzie skutkowało tym, że nie będziemy mogli podjąć nowych zadań, nowych wyzwań inwestycyjnych takich jak chociażby zadania z Budżetu Obywatelskiego, Radomski Program Drogowy, zakup sprzętu dla kardiologii. To łącznie 80 projektów inwestycyjnych. Nie będziemy mogli zrealizować także takich przedsięwzięć jak Międzynarodowe Pokazy Lotnicze czy obchody 42. rocznicy Radomskiego Czerwca - wyliczał prezydent Witkowski.

 

Radosław Witkowski zadeklarował jednocześnie, że wszystkie działania na rzecz mieszkańców, a zwłaszcza szczególnie potrzebujących będą realizowane zgodnie z planem.

Przypomnijmy, że radni nie przyjęli wczoraj projektu budżetu na 2018 roku. Za było 13 radnych, przeciw - 13 i 1 wstrzymał się od głosu.

Zapraszamy do nas: