Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Radni PO przerwali milczenie

czwartek, 21 grudnia 2017 10:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Byli radni Platformy Obywatelskiej przerwali milczenie i wyjaśnili, dlaczego opuścili szeregi klubu w Radzie Miejskiej w Radomiu. Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca przyznali, że byli szkalowani i ośmieszani przez otoczenie prezydenta miasta Radosława Witkowskiego.

- Jako radna PO byłam szkalowana, ośmieszana i podważane były moje kompetencje przez otoczenie prezydenta Radosława Witkowskiego - wyznała podczas dzisiejszej konferencji prasowej Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

Była radna Platformy Obywatelskiej mówiła, że była to moja jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musiała podjąć w swoim życiu. Mówiła też, że szanuje ludzi z partii: Ewę Kopacz, Zbigniewa Banaszkiewicza, Annę Białkowską czy Leszka Ruszczyka. Dodała przy tym, że nie spodziewała się ma "też bardzo dużo wrogów".

- Od dawna mówiono, że nie ma dla mnie miejsca w PO, że składam interpelację, że zadaję dużo trudnych, dziwnych pytań. Te głosy nasiliły się po wyborach w strukturach PO. Najważniejsze było to, że nie mogłam pełnić mandatu radnej Rady Miejskiej. Jako radna PO była szkalowana, ośmieszana i podważane były moje kompetencje przez otoczenie prezydenta Radosława Witkowskiego. Dowiedziałam się, że jako radna nie będę mogła załatwić żadnej sprawy dla mieszkańców z mojego okręgu wyborczego. Dlaczego? Tego nie wiem. Wielokrotnie rozmawiałam o tej sytuacji z prezydentem Witkowskim i Wiesławem Wędzonką. Prosiłam o interwencję i załagodzenie całej sytuacji. Bez skutku. Panie prezydencie z ludźmi trzeba rozmawiać, trzeba ich szanować - mówiła radna Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz:

Marcin Kaca mówił, że zawsze praca na rzecz mieszkańców Radomia była dla niego priorytetem. Stwierdził też, że długo znosił szykany, które spotykały go ze strony władz miasta. - Być może były one spowodowane pewnymi decyzjami z czasów wyborów samorządowych, gdzie uzyskałem dużą liczbę głosów, by służyć ludziom. Moje starania i wysiłki spotykały się z nieuzasadnioną krytyką i szykanami, co było dla mnie niezrozumiałe. To było związane z moimi działaniami, by poprawić stan infrastruktury na osiedlu Borki. Ślubowałem miastu, chcę być nadal temu wierny, wierny własnym przekonaniom i z dala od intryg i knowań dworu pana prezydenta - oświadczył radny Marcin Kaca:

Oboje radni zadeklarowali, że nadal będą służyć mieszkańcom, ale jako radni niezależni.

Klub PO w swoim oświadczeniu zaapelował, by Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca złożyli mandaty. - Oszukali swoich wyborców, którzy wybrali ich do rady miejskiej z listy Platformy Obywatelskiej. Milczeli przez kilka dni, najwyraźniej oczekując na instrukcje, co mają powiedzieć. Dzisiaj zakłamują rzeczywistość i mydlą oczy opowiadając o rzekomych konfliktach i szykanach, które ich spotkały. Tak naprawdę chodzi wyłącznie o ich osobiste interesy, ale wstyd im to przyznać - napisała w oświadczeniu radna Marta Wilk-Michalska.