Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Radomianki na mammografię

piątek, 29 grudnia 2017 10:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. www.huntregional.org
Weronika Chochoł

To krótkie badanie, które może uratować życie. W styczniu w Radomiu będzie możliwość wykonania bezpłatnej mammografii.

Mammobus stanie przy markecie przy ulicy Zbrowskiego 95 w piątek, 19 stycznia. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W badaniu mogą wziąć udział ubezpieczone kobiety w wieku od 50 do 69 lat. Panie nie mogą podlegać leczeniu onkologicznemu, w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Skierowanie na badanie nie jest potrzebne - wystarczy zarejestrować się.

Rejestracja prowadzona jest telefonicznie pod nr tel. 58 666 24 44 (Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty) lub za pośrednictwem strony internetowej: http://www.mammo.pl/formularz.

Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, warto wziąć ze sobą klisze i wyniki poprzednich mammografii.

Kobiety szukają różnych wymówek, by nie badać się. Jedną z nich jest strach przed badaniem. - Mammografia nie jest bolesna, a raczej nieprzyjemna, ale można sobie z tym poradzić! - przekonuje Eleonora Moskwa z pracowni mammograficznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu: