Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

RADOM

Współpraca przyniosła efekty

piątek, 29 grudnia 2017 13:17 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

- Warto było walczyć o więcej niż 50-procentowe dofinansowanie, mimo iż niektórzy twierdzili, że to niemożliwe – tak prezydent Radosław Witkowski komentuje informację o tym, że wiceminister finansów Teresa Czerwińska podpisała decyzje o zapewnieniu finansowania z budżetu państwa przebudowy ulic Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. W ciągu trzech lat na ten cel ma zostać przeznaczona kwota ponad 93 milionów złotych, która pokryje 80 procent kosztów inwestycji.

- Od początku stawialiśmy sprawę jasno i deklarowaliśmy sfinansowanie z budżetu 20 procent inwestycji. Niektórzy twierdzili, że złożony przez nas wniosek jest bez szans, jednak konsekwencja w działaniu dała efekt. Dziękuję marszałkowi Adamowi Bielanowi za doskonałą współpracę ponad politycznymi podziałami przy kolejnym ważnym dla Radomia projekcie. To pokazuje, że rzeczywiście zgoda może zmienić Radom – mówi prezydent Radosław Witkowski:

- Dziękuję marszałkowi za doskonałą współpracę ponad podziałami politycznymi przy kolejnym ważnym dla Radomia projekcie – dodaje prezydent:

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji. Projekt obejmuje rozbudowę Alei Wojska Polskiego w tym budowę nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, a także ulicy Żółkiewskiego od linii kolejowej nr 8 do ronda Popiełuszki. Na obu tych odcinkach, o łącznej długości ponad 4 kilometrów, kierowcy mają mieć do dyspozycji dwie jezdnie. Planowana jest też rozbudowa ronda Popiełuszki oraz przebudowa ulicy Zwolińskiego od ronda do granicy miasta.

Przebudowa powinna rozpocząć się w przyszłym roku i potrwa do 2020 roku.

Zapraszamy do nas: