Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

RADOM

By był wystrzałowy, ale bezpieczny!

piątek, 29 grudnia 2017 13:50 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W tę jedyną noc w roku zadbajmy, by była ona naprawdę wyjątkowa.

Szykując się na zabawę sylwestrową myślimy o tym, by dobrze wyglądać i świetnie się bawić. Wychodząc z domu często myślami jesteśmy już na imprezie. Pamiętać jednak należy o tym, by dobrze zabezpieczyć mieszkanie tak, by po powrocie nie czekała na nas żadna przykra niespodzianka. - Nie zostawiajmy kluczy pod drzwiami, co niestety jeszcze się zdarza. Zamiast tego poprośmy sąsiada, by miał również nasze mieszkanie na oku. - podpowiada Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Mazowieckiej Policji:

Zamykając drzwi od mieszkania na cztery spusty musimy być pewni, że wszystkie urządzenia elektryczne są odłączone od prądu, świeczki zgaszone, a lampki na choince wyłączone. - przypomina Konrad Neska - rzecznik radomskich strażaków.

Nie byłoby imprezy sylwestrowej bez fajerwerków. Jednak rokrocznie zdarza się, że radosne wystrzały są tragiczne w skutkach. Przed użyciem fajerwerków prosimy dokładnie przeczytać instrukcję, a odpalając je powinniśmy być trzeźwi. Wtedy wszystko powinno być bezpieczne. - radzi Beata Sulis - właściciel hurtowni fajerwerków:

W trakcie imprezy powinniśmy uważać również na kieszonkowców, którzy w tłumie szukają okazji na łatwy zarobek. Nie powinniśmy również dawać się sprowokować. - przypomina Aleksandra Calik:

Powinniśmy również zdecydować się na bezpieczny powrót z zabawy sylwestrowej. O rozsądek za kierownicą apeluje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - mł insp. Jacek Mnich:

Pamiętajmy również, by być wyczulonym na tych, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Tłumaczenia typu: "Piłem/piłam tylko jedno piwko" są błędne. Przysłowiowe "dwie godzinki" są fałszywe i dają złudne wrażenie trzeźwości. - przypomina Aleksandra Calik:

Życzymy szampańskiej zabawy. Niech to będzie piękna, udana i bezpieczna noc!