Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

RADOM

Czy PPL kupią radomskie lotnisko?

sobota, 30 grudnia 2017 16:22 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Port Lotniczy Radom
Monika Nowakowska

Czy Polskie Porty Lotnicze podejmą współpracę z radomskim lotniskiem? Prawdopodobnie już na początku stycznia ma być podpisany list intencyjny dotyczący współpracy i przejęcia akcji radomskiego portu.

Do podpisania listu intencyjnego przez Prezesa PPL i prezydenta Radomia ma dojśc prawdopodobnie po Święcie Trzech Króli, czyli po 6 stycznia. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan poinformował Radio Plus Radom, że niewykluczone, że radomski port będzie obsługiwał linie niskokosztowe typu Ryanair, Wizz Air czy Easy Jet.

Rozmowy PPL z prezydentem Radomia o przejęciu akcji spółki Port Lotniczy Radom i realizacji inwestycji na lotnisku na Sadkowie, przypomnijmy, trwają od kilku miesięcy. Radomskie lotnisko miałoby być alternatywą dla coraz bardziej przeładowanego warszawskiego Okęcia. - Do momentu utworzenia Centralnego Portu Lotniczego, a to stanie się dopiero za dziesięć lat, jest potrzeba utworzenia innego lotniska na Mazowszu i Radom jest bardzo poważnie brany pod uwagę - mówił Adam Bielan.

Rozmowy między Polskimi Portami Lotniczymi, a gminą Radom toczą się już od wielu tygodni. Jest już propozycja listu intencyjnego. Teraz pora na analizy. - Będzie sprawdzany stan prawny i finansowy lotniska w Radomiu. Jeżeli wypadną one pozytywnie, to myślę, że w pierwszym kwartale przyszłego roku może dość do transakcji - poinformował Adam Bielan.

Zapraszamy do nas: