Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni, opat
Dziś jest: Niedziela, 17 stycznia 2021

RADOM

Przetarg o tydzień później

poniedziałek, 08 stycznia 2018 13:58 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W związku z licznymi zapytaniami do przetargu na budowę pierwszego odcinka trasy N-S, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zmienił termin otwarcia ofert.

- W piątek MZDiK odpowiedział na zadane pytania i wskutek tego przesunął termin rozstrzygnięcia przetargu o tydzień. Przetarg zostanie rozstrzygnięty we wtorek, 23 stycznia. - informuje Dawid Puton - rzecznik MZDiK w Radomiu.

Pierwszy odcinek trasy N-S będzie miał długość prawie 1100 metrów. Między rondem Mikołajczyka, a ulicą Słowackiego będą to dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Dalej będzie można pojechać w kierunku ulicy Szklanej jedną jezdnią o szerokości 7 metrów. Zaprojektowane są też chodniki i drogi dla rowerów. - Przez ulicę 25 Czerwca na dobę przejeżdża ponad 24 tysiące pojazdów. Teraz ulica ta będzie odciążona. - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Trasa N-S składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich ma być gotowy do grudnia przyszłego roku. Drugi etap trasy łączący os. Południe z os. Planty zaplanowany jest na rok 2019. Trzeci etap - łączący ulicę Żeromskiego z ul. Struga - planowany jest na rok 2020.