Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Ostatni dzień głosowania

poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Jeszcze tylko dziś można głosować na radomską iluminację w plebiscycie na Świetlną Stolicę Polski. Radom znalazł się w finałowej szesnastce.

Internauci wybrali 16 najładniejszych iluminacji w Polsce. W etapie wojewódzkim zwyciężył Radom, który będzie reprezentował Mazowsze w etapie ogólnopolskim. Radom pokonał m.in. Warszawę oraz Płock. Dzięki temu Radom otrzyma sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który ma trafić do potrzebujących. W skład każdego zestawu wchodzi: kuchnia elektryczna, zmywarka, dwie lodówki, dwie pralki, dwie mikrofale, dwa blendery, dwa parowary, sokowirówka i dwa czajniki elektryczne.

Teraz walka toczy się między najładniej - zdaniem internautów - rozświetlonymi miastami w całej Polsce. Głosowanie trwa tylko do poniedziałku, 15 stycznia. W etapie ogólnopolskim do zwycięskiego miasta trafią nagrody o wartości 40 tys. zł, które podobnie jak w poprzednim etapie trafią do wybranych instytucji. Jednak zwycięstwo w plebiscycie to nie tylko pieniądze. - zauważa prezydent Radomia Radosław Witkowski:

      

W słynnym już tunelu świetlnym, ale także przy innych elementach iluminacji świątecznej chętnie robimy sobie zdjęcia. Wybieramy się na spacery po deptaku, by zobaczyć, a także pokazać innym, jak wygląda rozświetlony Radom. Widać to zwłaszcza podczas imprez masowych, ale również wtedy, gdy na deptaku "nic się nie dzieje". Radomianom iluminacja przypadła do gustu:

  

Głosować można za pośrednictwem strony: SwiecSie.pl. Wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną w poniedziałek, 22 stycznia.