Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Jest szansa na uchwalenie budżetu! Jutro spotkanie

czwartek, 18 stycznia 2018 11:13 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W piątek radni opozycyjni spotkają się z prezydentem w sprawie budżetu miasta. Zaproponują tam swoje poprawki, od których uzależniają poparcie.

- Kolejny raz wyciągamy rękę do pana prezydenta i chcemy rozmawiać o budżecie miasta Radomia. Dlatego na godzinę 17.00 w dniu jutrzejszym zaprosiliśmy pana prezydenta, żeby usiąść i rozmawiać nad projektem budżetu na 2018 rok. Chcemy wspólnie z prezydentem ten zły projekt, niezaakceptowany przez radnych rady miejskiej, poprawić - mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Prezydent zaproszenie przyjął i jutro wezmą w nim udział jego zastępcy - Karol Semik, Jerzy Zawodnik i Konrad Frysztak. Więcej przeczytacie i posłuchacie w relacji Weroniki Chochoł  TUTAJ.

Marek Szary, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że opozycja chce rozmawiać z prezydentem, bo czuje się odpowiedzialna za miasto. Wyjaśnia również, że radni nie zgłaszali swoich poprawek na sesji, bo "prezydent i tak by ich nie realizował".

- Chcemy rozmawiać, żeby to była wspólna inicjatywa. Żeby to wspólnie prezydent i radni, którzy dziś mają większość, mogli zgłaszać poprawki, które będą realizowane - mówi Marek Szary.

- Radni to nie maszynki do głosowania. Radni mają bezpośredni kontakt z wyborcami i wiedzą, czego wyborcy potrzebują i co od nas oczekują - dodaje radny Andrzej Sobieraj.

Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, radna niezależna, apeluje do prezydenta, żeby podjął z radnymi rozmowy w sprawie budżetu.

- Nie możemy pozwolić na to, aby ten budżet był tylko autorskim projektem prezydenta. My również mamy nasze priorytety i zobowiązania wobec wyborców - mówi radna Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

Przewodniczący Dariusz Wójcik nie wyklucza zwołania sesji rady miejskiej jeszcze w tym miesiącu, żeby uchwalić budżet. Czasu jest jednak coraz mniej.

Radni nie zdradzili, jakie poprawki chcą wprowadzić do budżetu. Tłumaczyli, że jako pierwszy powinien się o tym dowiedzieć prezydent.

Radny Marek Szary podkreślił, że stanowisko przekazane na konferencji prasowej było wypracowane wspólnie przez 16 radnych - łącznie z Janem Pszczołą z SLD, Katarzyną Pastuszką-Chrobotowicz, Marcinem Kacą i Dariuszem Chłopickim.

Według naszych nieoficjalnych informacji sesja budżetowa miałaby się odbyć 29 lub 30 stycznia br.