Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Duże utrudnienia w kursowaniu pociągów!

czwartek, 18 stycznia 2018 19:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. Koleje Mazowieckie
Michał Kaczor

Duże utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii Radom – Warszawa. Na odcinku Kruszyna – Dobieszyn drzewo uszkodziło sieć trakcyjną.

Podróżujący pociągami na linii Radom – Warszawa muszą uzbroić się w cierpliwość. Na odcinku  Kruszyna – Dobieszyn wstrzymany został ruch pociągów. Powodem jest drzewo, które spadło na sieć trakcyjną.

- Służby techniczne Polskich Linii Kolejowych naprawiają uszkodzoną sieć trakcyjną. Uszkodzenie powstało w wyniku prac wykonawcy wycinki drzew i krzewów przy linii kolejowej. W porozumieniu z przewoźnikami na linię kolejową została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje na temat zmian w rozkładzie jazdy przekazujemy pasażerom na stacjach i przystankach. Liczymy, że jeszcze dzisiaj odblokujemy odcinek pomiędzy Dobieszynem i Kruszyną i będziemy mogli przywrócić rozkładową jazdę pociągów – mówi Karol Jakubowski z PKP PLK.

Na tym odcinku wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Jak informują Koleje Mazowieckie, autobusy kursują z opóźnieniem 30-120 minut od obowiązującego rozkładu jazdy.

W tej chwili trwa akcja usuwania drzewa i naprawiania sieci trakcyjnej.