Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

RADOM

Już jest w Radomiu! W pięć sekund do "setki"

piątek, 19 stycznia 2018 10:03 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl/ra
Weronika Chochoł

Dwulitrowe turbodoładowane silniki benzynowe, 252 KM, prędkość maksymalna - 250 km i 5,8 sekund do stu kilometrów na godzinę - do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu trafiły dwa nieoznakowane radiowozy bmw 330i xDrive. Jeden z nich będzie pełnił w służbie na terenie subregionu radomskiego, drugi natomiast siedleckiego.

Samochody mają zwiększyć bezpieczeństwo na mazowieckich drogach. Na pokładzie radiowozów zamontowane są kamery wideo, których zadaniem jest rejestrowanie zachowań uczestników ruchu. Kamery zarejestrują m.in. niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drodze, popełnianie wykroczeń godzących w bezpieczeństwo pieszych czy przekraczanie dozwolonej prędkości. Kamery rejestrują obraz w wysokiej jakości w trakcie całej służby.

- Najważniejszym powodem zakupu nowych radiowozów jest chęć poprawy bezpieczeństwa na mazowieckich drogach. To jeden z naszych priorytetów. A zatem uczestnicy ruchu, którzy będą zachowywać się zgodnie z przepisami nie muszą „obawiać się” spotkania z nowymi samochodami mazowieckich policjantów. - zapewniają policjanci i dodają: - Interesuje nas bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, nie ich pieniądze.

Jak rozpoznać nieoznakowane BMW na drodze?

Nowe auto we flocie radomskiej drogówki to model serii 3 po faceliftingu, wyposażone w charakterystyczne LED-owe światła do jazdy dziennej we wnętrzach reflektorów. Na krawędziach zderzaka przedniego znajdują się okrągłe lampy przeciwmgłowe, a ramki na grillu są srebrne. Pojazd jest w metalicznym grafitowym kolorze. Koła to charakterystyczne 17-calowe alufelgi. Na klapie bagażnika widnieje oznaczenie 330i xDrive, a ze zderzaka została wyprowadzona podwójna końcówka układu wydechowego. A spotkać je będzie można wszędzie.

Kierowcy, szerokości i uważajcie, bo jak dowiadujemy się, auto nie jest jeszcze poświęcone.