Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Mieszkanie Plus w Radomiu. Kiedy?

sobota, 20 stycznia 2018 13:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Planowany termin oddania pierwszych lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Radomiu to trzeci kwartał 2019 roku. - Przyszli lokatorzy otrzymają mieszkania wykończone standardzie "pod klucz" - powiedział Tomasz Siwak, jeden ze współtwórców programu.

Szacuje się, że łączny koszt wykupu mieszkania o powierzchni 50 mkw. będzie wynosił 360 tys. zł. Zadaniem radomskiego samorządu będzie uzbrojenie gruntu w niezbędne media, natomiast budowę lokali przy Tytoniowej będzie finansować spółka BGK Nieruchomości.

Tomasz Siwak poinformował, że na dniach powstanie spółka, która zajmie się inwestycją. - To będzie operator samorządowy przy współpracy BGK Nieruchomości. Średnia wielkość lokali ma wynosić od 50 do 60 metrów kwadratowych. Obecnie trwają rozmowy, czy budować podziemne garaże. To wszystko ma się niebawem wyjaśnić - powiedział Tomasz Siwak.

Według założeń mieszkanie z rządowego programu będzie mogła wynająć osoba, która nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego. Ponadto, przyszły najemca musi wypełnić oraz złożyć wniosek jak również wykazać, iż stać go będzie na terminowe płacenie czynszu. Dodatkowo najemca musi uiścić kaucję w wysokości rocznego czynszu. Ostateczne kryteria przydziału mieszkań w Radomiu nie zostały jeszcze podane. Aktualnie nie są jeszcze przyjmowane wnioski. Przypomnijmy, że program Mieszkanie Plus jest skierowany do osób, które nie mają zdolności kredytowej aby kupić własne mieszkanie.

W ramach programu Mieszkanie Plus Radom jest planowana budowa 170 lokali mieszkalnych. W październiku 2016 roku BGK Nieruchomości podpisał list intencyjny z władzami Radomia. Została wybrana działka przy ul. Tytoniowej, która jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego Browaru Saskich. Działka jest własnością gminy i w takiej formie prawnej ma zostać wniesiona aportem do spółki celowej, która będzie się zajmować realizacją rządowego programu Mieszkanie Plus.

Tomasz Siwak będzie gościem Bilansu Dnia, we wtorek tuż po godzinie 18.00.