Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

RADOM

Rozprawa pod koniec lutego

piątek, 26 stycznia 2018 13:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

27 lutego ma odbyć się rozprawa w sprawie wygaszenia mandatu prezydenta Radomia.

Przypomnijmy, Radosław Witkowski zaskarżył zarządzenie zastępcze wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery wygaszające mandat prezydenta. Wojewódzki Sąd Administracyjny miał wydać orzeczenie w sprawie 25 października, jednak decyzja została odroczona. Pełnomocnik prezydenta Michał Królikowski wniósł o zmianę składu sędziowskiego. Wniosek uzasadniał troską o dostateczną bezstronność postępowania.

Decyzja o zmianie sędziego Marka Wroczyńskiego związana jest z jego publiczną wypowiedzią, w której sugerował że w związku z dużym zainteresowaniem społecznym sprawą Radosława Witkowskiego, będzie ona rozpatrywana szybciej. - Pomiędzy sprawą, która jest najpóźniejszą, wpłynęło 150 innych spraw. Dzisiejsza wokanda to same sprawy podatkowe. Nagle między nimi pojawia się - poza kolejnością wpływu - sprawa atypowa dla tego skład. - zauważył wówczas prof. Królikowski.

Pod koniec października Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił wniosek o zmianę składu orzekającego. Sprawa trafiła do NSA. Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Informacji Sądowej NSA zażalenia oddalone zostało także w drugiej instancji. Tym samym skończyła się droga odwoławcza.

Teraz na wokandę wraca sprawa dotycząca wygaszenia mandatu prezydenta. Przypomnijmy, wojewoda mazowiecki mandat prezydenta Radomia wygasił pod koniec czerwca na wniosek Centralnego Biura Śledczego. Zdaniem śledczych Radosław Witkowski złamał ustawę antykorupcyjną, bowiem od stycznia do kwietnia 2015 r. zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy. Prezydent miasta utrzymuje, że prawa nie złamał.

Zapraszamy do nas: