Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Radom wreszcie z budżetem

wtorek, 30 stycznia 2018 22:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W atmosferze wzajemnych oskarżeń przyjęty został budżet Radomia na 2018 rok. Było to trzecie podejście do uchwalenia tego dokumentu. Został on przyjęty w wersji przedstawionej przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, klubu Bezpartyjni Radom i SLD. Za głosowało 26 radnych, nikt nie był przeciw, 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Dosłownie rzutem na taśmę radni uchwalili budżet Radomia na 2018 roku. Dyskusja radnych trwała 6 godzin. Nie brakowało w niej wzajemnych oskarżeń. Ostatecznie 26 radnych było za uchwaleniem budżetu. Prezydent Radomia Radosław Witkowski:

Prezydent Radomia krytykował opozycję, że z budżetu wykreślono środki na realizację programu drogowego:

Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik jest innego zdania:

Dodajmy, że budżet został przyjęty w wersji przedstawionej przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, klubu Bezpartyjni Radom i SLD:

Szef klubu PO Wiesław Wędzonka mówił, że opozycja zniszczyła pierwotny projekt budżetu zaproponowany przez prezydenta miasta:

Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz mówiła, że jedynym argumentem jakim posługiwali się w dyskusji radni Platformy Obywatelskiej, było obrażanie radnych:

Radny Jakub Kowalski mówił, że cały konflikt wokół uchwalenia budżetu wynikał z ignorancji radnych PO i obozu prezydenta Radosław Witkowskiego:

Gdyby radni nie przyjęli we wtorek budżetu, zrobiłaby to za nich Regionalna Izba Obrachunkowa. W budżecie Radomia na 2018 rok zapisano dochody na poziomie 1 miliarda 137 milionów złotych.

Zapraszamy do nas: