Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

O zmianach w budżecie na nadzwyczajnej sesji

piątek, 16 lutego 2018 11:03 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zmiany w uchwale budżetowej i wieloletniej prognozie finansowej będą tematem nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. O zwołanie posiedzenie prezydent Radosław Witkowski wystąpił do przewodniczącego Rady Dariusza Wójcika.

Wśród propozycji prezydenta Radomia jest m.in. wprowadzenie do budżetu kilku wydatków, które na wniosek grupy radnych zostały wykreślone. Chodzi o nabycie gruntów pod ulice i do zasobu, oświetlenie ulic, oczyszczanie miasta, utrzymanie placów zabaw, obiektów sportowych, wykonanie prac w miejscach pamięci narodowej oraz bieżące wydatki związane z utrzymaniem ulic i zieleni przydrożnej. - To zadania, które są niezbędne dla zapewnienia normalnego funkcjonowania miasta oraz takie, co do których zostały już zawarte finansowe zobowiązania. - mówi prezydent Radosław Witkowski. Podczas sesji nadzwyczajnej władze Radomia przedstawią radnym informacje dotyczące skutków wprowadzonych przez nich zmian.

Kolejną propozycją będzie zapisanie w tegorocznym budżecie miasta pieniędzy na kontynuację projektów współfinansowanych z funduszy unijnych. Wśród nich projekty:"Idzie szkrab w wielki świat", "Kreatywne zarządzanie karierą", "Przekształcenie do sukcesu", "Inteligentne specjalizacje motorem rozwoju lokalnego rynku pracy", "Chcemy pracować - innowacje w zakresie usług opiekuńczych dla osób zależnych" oraz "Aktywizacja kluczem do rozwoju możliwości". Pieniądze potrzebne są także na rozliczenie kosztów działalności Powiatowego Urzędu Pracy w 2017 roku.

Łączna kwota zwiększenia deficytu w wyniku wzrostu wydatków, które znalazły się projekcie uchwał przygotowanych przez prezydenta wynosi nieco ponad 6mln zł.

Na nadzwyczajnej sesji radni rozpatrzą także dwa projekty uchwał zmieniających zapisy Wieloletniej Prognozy Finansowej. Chodzi o dostosowanie wartości zawartych w WPF, w tym m.in. dochodów, wydatków, deficytu oraz projektów unijnych, do nowych uchwał budżetowych.

Jak informuje Dariusz Wójcik - przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu sesja zostanie jest na najbliższy poniedziałek, 19 lutego. Początek o godz. 16:00.

Zapraszamy do nas: