Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

Mandat wraca na wokandę

wtorek, 27 lutego 2018 07:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Na wokandę Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wraca sprawa wygaszenia mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Rozprawa dziś (wtorek, 27 lutego) o godz. 9:00.

Wojewódzki Sąd Administracyjny orzeczenie w sprawie miał wydać pod koniec października ubiegłego roku. Decyzja została jednak odroczona, ponieważ pełnomocnik prezydenta - Michał Królikowski - wniósł o zmianę składu sędziowskiego. Powodem miała być troska o dostateczną bezstronność postępowania.

Decyzja o zmianie sędziego Marka Wroczyńskiego związana jest z jego publiczną wypowiedzią, w której sugerował, że w związku z dużym zainteresowaniem społecznym sprawą Radosława Witkowskiego, będzie ona rozpatrywana szybciej.WSA wniosek oddalił, więc sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który również oddalił wniosek.

Teraz na wokandę wraca sprawa dotycząca wygaszenia mandatu prezydenta. Przypomnijmy, wojewoda mazowiecki mandat prezydenta Radomia wygasił na wniosek CBA pod koniec czerwca ubiegłego roku. Zdaniem śledczych Radosław Witkowski złamał ustawę antykorupcyjną, bowiem od stycznia do kwietnia 2015 r. zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy. Prezydent miasta utrzymuje, że prawa nie złamał.

Rozprawa we wtorek, 27 lutego. Początek o godz. 9:00.

Zapraszamy do nas: