Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Powinniśmy nawzajem się szanować!

wtorek, 27 lutego 2018 09:59 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

- Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, żeby mieć bardzo silne listy. - przekonywał w porannym programie Kontrast Plus Szef Kancelarii Senatu, minister Jakub Kowalski.

Na listach PiS-u nie znajdą się Ryszard Fałek i Leszek Pożyczka, radni niezrzeszeni. - To nie przynależność partyjna decyduje o lojalności tylko właśnie sam start i fakt znalezienia się na tej liście. Ryszard Fałek znalazł się na liście PiS - u, później wystąpił z klubu radnych i zaczął wspierać prezydenta. Pozwoliłem sobie na krytykę, ale później tego nie kontynuowałem. Radny podjął taką decyzję. - powiedział minister Jakub Kowalski w odniesieniu do "szyderstw" kierowanych w kierunku Marcina Kacy, który niedawno wystąpił z klubu Platformy Obywatelskiej.

Minister Kowalski odniósł się również do ewentualnego startu z list Prawa i Sprawiedliwości radnego Leszka Pożyczki. - Pozytywnie oceniam osobę i charakter Leszka Pożyczki, jednak nie wiem, czy byłbym w stanie poprzeć jego kandydaturę:

W porannym programie Radia Plus Radom i telewizji Zebrra.tv minister Jakub Kowalski przekonywał, że listy Prawa i Sprawiedliwości będą silne, a pierwsze strategiczne decyzje podjęte zostaną w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej radni rozpatrzą wniosek o odwołanie Wioletty Kotkowskiej z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Radomiu oraz przewodniczących komisji: Gospodarki, Budżetowej, Sportu i Turystyki, a także Ochrony i Kształtowania Środowiska Rady Miejskiej w Radomiu. - Nowo powstały klub ma prawo wnioskować o powołanie swojego przedstawiciela na funkcję wiceprzewodniczącego rady. To samo tyczy się przewodniczącego jednej z komisji. Jednak czy odwoływanie większej grupy jest słuszne? - zastanawia się radny Kowalski:

 W środowym wydaniu programu Kontrast Plus gościem Krzysztofa Czabana będzie Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej.

Zapraszamy do nas: