Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

O kształceniu dualnym w "Elektroniku"

czwartek, 01 marca 2018 18:29 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Paweł Wach
Weronika Chochoł

W Zespole Szkół Elektornicznych odbyło się spotkanie dotyczące nauczania dualnego w zawodzie technik mechatronik i technik automatyk. W spotkaniu udział wzięli nauczyciele oraz pracodawcy.

Dualny system kształcenia zawodowego polega na połączeniu teoretycznej nauki zawodu w szkole i praktycznej u pracodawcy. System ten staje się coraz bardziej popularny. Tylko na przestrzeni ostatnich 3 lat, liczba uczniów, którzy aplikowali do szkół zawodowych w Radomiu wzrosła z 47% do 62%.

Władze miasta reprezentował wiceprezydent Karol Semik, który zwrócił uwagę na braki nauczania dualnego w Polsce i konieczność wypełnienia tej luki na lokalnym rynku. Jak zapewniał, miasto jest przygotowane i będzie wspierało tę formę połączenia nauki z biznesem.

Podczas spotkania w radomskim "Elektroniku" dyskutowano o możliwościach realizacji takiej formy kształcenia w zaprzyjaźnionych ze szkołą firmach. W rozmowach udział wzięli przedstawiciele pięciu radomskich firm zainteresowani taką formą współpracy.

O potrzebach edukacyjnych i wymaganiach programowych w ramach kształcenia zawodowego opowiadała Wicedyrektor szkoły Krystyna Dasiewicz. W spotkaniu udział wzięli nauczyciele, autorzy programów nauczania dla zawodu technik automatyk i technik mechatronik – Artur Nowocień i Marcin Makowski. Dyskusja trwała kilka godzin, a jej zwieńczeniem była prezentacja nowo powstającej pracowni mechatronicznej. Padła również deklaracja chęci dalszej współpracy tak, by od nowego roku szkolnego można było wdrożyć projekt w życie.

Zapraszamy do nas: