Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

RADOM

Chwila prawdy

czwartek, 03 kwietnia 2014 09:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Po przegranej konfrontacji z Jastrzębskim Węglem w pierwszej fazie rundy play off siatkarze z Radomia koncentrują się już na batalii o miejsca 5-8. Zdaniem Roberta Prygla to właśnie najbliższe dni i mecze będą prawdziwym wykładnikiem poziomu sportowego prezentowanego przez jego podopiecznych.

Porażek z Jastrzębskim Węglem oczywiście nie będzie łatwo wymazać z pamięci. - Na pewno siedzi to gdzieś w naszych głowach. Nie graliśmy tak, jak się do tego przygotowywaliśmy - zapewnia Robert Prygiel. Przed rozpoczęciem poniedziałkowych zajęć siatkarze omówili przebieg piątkowej potyczki. Później skoncentrowali się już przygotowaniach do najbliższego meczu z Politechniką Warszawską. Tak naprawdę rozpoczęli je od przedpołudniowych zajęć na siłowni.

Przed rywalizacją o piąte miejsce siatkarzy z Radomia czeka sporo pracy. - Przygotowujemy się do spotkań właściwych dla nas, czyli do walki o piątą lokatę. One pokażą nam, jaki poziom sportowy obecnie prezentujemy - tłumaczy Robert Prygiel. W podobnym tonie wypowiada się Bartłomiej Neroj. - Naszym celem będzie obrona pozycji, którą zajęliśmy po rundzie zasadniczej (Czarni zakończyli sezon zasadniczy na 6. miejscu) ? zapewnia kapitan i rozgrywający drużyny. Bartłomiej Neroj nie ma wątpliwości, że obok wymiaru sportowego bardzo ważny w tym przypadku będzie wymiar mentalny. - Chciałbym byśmy o tym nie mówili, tylko wykonali to zadanie ? mówi krótko.

W drugiej rundzie play off o miejsca 5-8 Cerrad Czarni Radom rywalizować będzie z warszawską Politechniką. Pierwszy mecz (godz. 15) rozegrany zostanie 6 kwietnia w stolicy. Drugi odbędzie się 12 kwietnia (godz. 17) w Radomiu. Jeżeli będzie tak potrzeba (zespoły zagrają do dwóch zwycięstw) ewentualny trzeci termin wyznaczony został natomiast na 13 kwietnia (godz. 17). Gospodarzem tej potyczki również będzie Radom. Zwycięzca tej konfrontacji w trzeciej rundzie play off zagra o miejsca 5-6, pokonany rywalizować będzie o lokatę siódmą