Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Po pierwsze zdrowie

wtorek, 06 marca 2018 08:23 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Najważniejszy jest oddział rehabilitacji. To priorytet budżetowy dla radnej niezależnej Rady Miejskiej w Radomiu Katarzyny Pastuszki-Chrobotowicz. 

- Wiem z własnego przykrego doświadczenia jak ważne jest zdrowie i życie mieszkańców. Sama zabiegałam wielokrotnie o zakup karetek dla mieszkańców. Dla mnie naprawdę najważniejsze jest zdrowie -  powiedziała dziś w porannym programie Kontrast Plus Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

Radna zapowiedziała też, że jeśli będzie zasiadała w radzie miejskiej w przyszłej kadencji, to będzie zabiegała o zakup karetki dla noworodków. Budowa oddziału rehabilitacji wpisana została do budżetu na 2018 rok. Inwestycja ta nie jest wpisana jednak do wieloletniej prognozy finansowej.

 Krzysztof Czaban rozmawiał z radną także o przyczynach odejścia z PO. Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz wymieniła zadania, które nie udało się jej zrealizować jako radnej w Urzędzie Miejskim. Chodzi o np. przebudowę skrzyżowania ul. Mieszka I i Królowej Jadwigi, utwardzenie niektórych ulic, remont dachu Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzbickiej. Tego typu sprawy miały wpłynąć na jej rozbrat z Platformą Obywatelską. Radna podkreśliła, że najbardziej atakują ją osoby, z którymi miała najmniejszy kontakt i wymieniła radną Martę Michalską-Wilk i dyrektora kancelarii prezydenta Radomia Mateusza Tyczyńskiego. Zaznaczyła, że pomimo odejścia z PO ma tam nadal wielu przyjaciół. 

Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz zadeklarowała start w wyborach do Rady Miejskiej w Radomiu. Nie podjęła jeszcze decyzji z jakiej listy będzie zabiegała o mandat, choć jest po rozmowach z wieloma ugrupowaniami. Radna powiedziała też, że cieszy się, że nie jest od nikogo zależna. - Będę głosowała za uchwałami, które są ważne dla naszego miasta - mówiła o kierunku działań w radzie.

Jutro gościem programu Kontast Plus będzie dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Józef Bakuła.