Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

RADOM

W sobotę umowa na Wojska Polskiego

piątek, 09 marca 2018 09:35 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. arch./maps.google.pl
Jakub Szczechowski

Jutro podpisana zostanie umowa na dofinansowanie z budżetu państwa przebudowy alei Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego w Radomiu. 

- Mam nadzieję, że w tym roku ruszy budowa tej długo wyczekiwanej inwestycji w Radomiu. To potężne wsparcie z budżetu państwa - 93 mln zł - powiedział wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz

Władze Radomia podnosiły ostatnio, że brak umowy blokuje ogłoszenie przetargu na inwestycję.  - Pan wojewoda Zdzisław Sipiera i wicewojewoda Artur Standowicz nadal nie przedstawili nam umowy na finansowanie przebudowy Alei Wojska Polskiego pozwalającej miastu na ogłoszenie przetargu. Umowa według słów wicewojewody miała być już na ukończeniu. Od blisko 2 tygodni zabiegamy również o spotkanie w tej sprawie, niestety odzewu z drugiej strony brak. Panowie, #RadomCzeka - pisał 5 marca na portalu społecznościowym wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.  Innego zdania w sprawie możliwości ogłoszenia przetargu był wojewoda. - Niepotrzebna jest żadna umowa z wojewodą do tego, żeby miasto ogłosiło przetarg na Wojska Polskiego, dlatego że ma promesę od ministra finansów oraz ma zapisane środki w budżecie państwa. Jest to wystarczający gwarant tego, że te pieniądze są zabezpieczone - odpowiadał wicewojewoda Artur Standowicz.  Więcej o sporze pisaliśmy [TU]. 

Umowa podpisana zostanie o godz. 12.30 w radomskiej delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.  W wydarzeniu wezmą udział: wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, wicewojewoda Artur Standowicz, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski oraz parlamentarzyści ziemi radomskiej.

 

 

 

Zapraszamy do nas: