Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

RADOM

93 miliony złotych dla Radomia

sobota, 10 marca 2018 13:51 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Umowa na przebudowę al. Wojska Polskiego - podpisana

Z udziałem wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza, w sobotę, 10 marca podpisana została w Radomiu umowa na przebudowę alei Wojska Polskiego. Inwestycja otrzymała maksymalne możliwe dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 80 procent, czyli ponad 93 miliony złotych. W uroczystości podpisania umowy wzięli udział także: poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk, poseł Anna Kwiecień, wiceminister MON Wojciech Skurkiewicz, minister Marek Suski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz poseł Andrzej Kosztowniak. Sekretarz Stanu, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Minister Marek Suski

Poseł PiS Andrzej Kosztowniak

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz

Uczestniczący w podpisaniu umowy minister MON Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że jest to wielkie święto Radomia.

Tymczasem 10 marca przed południem do radomskich mediów dotarło oświadczenie prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego następującej treści: Po dogłębnej analizie projektu umowy o udzielenie dotacji na realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi krajowej nr 9 12 w Radomiu – ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej” dostarczonej przez służby wojewody, przesłałem wojewodzie mazowieckiemu szereg uwag do projektu. W szczególności wątpliwości budzi § 6 ust. 3. – 5. dotyczący możliwości wstrzymania finansowania i rozwiązania umowy. Zapisy te, podobnie jak szereg innych, które budzą wątpliwości, powinny być w mojej ocenie przedmiotem niezwłocznych ustaleń prawników urzędu miejskiego oraz urzędu wojewódzkiego.

Po przekazaniu przez dziennikarzy tej informacji i pytaniu, co uczestnicy podpisania umowy sądzą o takiej decyzji Radosława Witkowskiego, parlamentarzyści PiS poinformowali, że takie umowy są standardem i podpisują je samorządy w całym kraju. Europoseł Zbigniew Kuźmiuk dodał, że na Mazowszu jest 300 samorządów, które podpisują takie umowy.

Zapraszamy do nas: