Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Sceptycznie, ale z dobrym słowem

środa, 14 marca 2018 08:31 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

- To mało prawdopodobne, żeby za osiem milionów zrobić blisko siedemdziesiąt dróg. - ocenia przyszłość tegorocznego Radomskiego Programu Drogowego wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, który był gościem programu Kontrast Plus na antenie Radia Plus Radom i Zebrra.tv

Przypomnijmy, że najpierw Rada Miejska głosami radnych PiS, SLD i Bezpartyjnych odrzucała budżet w całości, a później opozycyjna większość zastąpiła prezydencki projekt RPD własnym projektem. W efekcie 68 ulic, które chciał utwardzić prezydent, wypadło z planu. Zamiast tego radni wpisali zaledwie kilkanaście ulic. To spotkało się ze sprzeciwem mieszkańców kilkudziesięciu ulic. Wielu z nich przyszło na nadzwyczajną sesję. Ostatecznie radni przyjęli poprawkę prezydenta rozszerzającą listę ulic do utwardzenia o ponad 60 pozycji. Po przyjęciu prezydenckiej poprawki w planach jest utwardzenie w tym roku blisko sześćdziesięciu ośmiu ulic, a pieniądze, które przeznaczone będą na remonty to osiem milionów złotych.

Zdaniem wicewojewody Artura Standowicza trudno będzie zrealizować ten ambitny plan. - Pod koniec ubiegłego roku pan prezydent chwalił, że w ciągu trzech lat udało się zrobić sto dróg. Teraz w jeden rok chce zrobić siedemdziesiąt. Ja rozumiem, że jest rok wyborczy i cuda się zdarzają. Trzymam kciuki. - powiedział wicewojewoda w porannym programie Radia Plus Radom i telewizji Zebrra wicewojewoda Standowicz:

Podczas środowej rozmowy poruszony został również temat alei Wojska Polskiego i tego, czy prezydent Radomia podpisze umowę na dofinansowanie z budżetu państwa. Artur Standowicz wyjaśniał, że zapisy, które budzą niechęć władz miasta są standardowe. Wyraził również nadzieję, że podczas zaplanowanej na dziś konferencji prasowej prezydent podpisze umowę:

Konferencja prasowa dotycząca alei Wojska Polskiego z udziałem prezydenta Radomia zaplanowana jest na godzinę 10:00.

W czwartkowym programie Kontrast Plus gościem Krzysztofa Czabana będzie Rafał Czajkowski - były sekretarz miasta.

Zapraszamy do nas: