Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

RADOM

Prezydent Radomia: Mamy to!

środa, 14 marca 2018 11:12 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Prezydent Radomia Radosław Witkowski dziś o godz. 10 podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy al. Wojska Polskiego, ul Żółkiewskiego i części ul. Zwolińskiego. W sobotę podpis złożył wojewoda mazowiecki. 

Miasto dostanie na tę inwestycję 93 mln zł z budżetu państwa. - Duża satysfakcja dla mnie, bo od samego początku uważałem, że jesteśmy w stanie pozyskać więcej niż 50%. Mieliśmy takie sugestie, pohukiwania nawet, że powinniśmy zgodzić się na dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 50%. Twardo uważałem, korzystając także ze swojego doświadczenia parlamentarnego, że jesteśmy w stanie powalczyć o znacznie większą pulę - 80%, bo to droga międzynarodowa, droga o strategicznym znaczeniu dla naszego państwa i to nam się udało. Dziś mogę wszystkim radomianom powiedzieć: Mamy to! Jesteśmy gotowi na realizację tej inwestycji - powiedział po podpisaniu umowy prezydent Radosław Witkowski:

Jeszcze w sobotę Radosław Witkowski miał wątpliwości co do niektórych zapisów umowy [więcej]. W poniedziałek dostał komplet dokumentów. Prawnicy wyjaśnili wątpliwości. - Dziś mogę powiedzieć, że jestem spokojny o los tej inwestycji, dlatego zdecydowałem się złożyć podpis pod tą umową. Dziś to nie już czas, żebyśmy wracali do tych wszystkich dyskusji, wątpliwości - przyznał prezydent Radomia.

Szczególnie podziękował za zaangażowanie w pozyskanie środków wicemarszałkowi Senatu Adamowi Bielanowi. - Zgoda zmienia Radom - skwitował włodarz miasta. 

Inwestycja podzielona będzie na dwa etapy. - Pierwszy to rozbudowa ul. S. Żółkiewskiego od linii kolejowej nr 8 do ronda im. ks. J. Popiełuszki wraz z rondem oraz wlotem do ronda z ul. Kozienickiej. To ok. 1 km. Drugi etap to rozbudowa al. Wojska Polskiego od ronda ks. J. Popiełuszki do ronda Matki Boskiej Fatimskiej wraz z rozbiórką istniejących i budową nowych wiaduktów. Długość odcinka to ok. 4 km - wyjaśnił prezydent. 

Podczas najbliższej sesji rady miejskiej pozyskane fundusze zostaną wpisane do budżetu Radomia.

Inwestycja zostanie zrealizowana do 2020 roku włącznie. - Mam nadzieję, że chociaż podpisywaliśmy tę umowę z wojewodą mazowieckim osobno, to w roku 2020 wspólnie będziemy cieszyć się z tego wielkiego sukcesu - powiedział prezydent Witkowski.

Zapraszamy do nas: