Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

RADOM

Jest przetarg na przebudowę al. Wojska Polskiego

środa, 21 marca 2018 15:35 / Autor: Monika Nowakowska
fot. https://www.facebook.com/konrad.frysztak
Monika Nowakowska

Rozpoczęła się procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę przebudowy alei Wojska Polskiego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wysłał już ogłoszenie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, a po opublikowaniu zamieści je w swoim Biuletynie Informacji Publicznej. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na wykonanie prac do września 2020 roku.

- To moment, który jest zwieńczeniem długiej i ciężkiej pracy całego zespołu ludzi. W ciągu ostatnich dwóch lat udało nam się zrobić to, co nie udało się w czasie kilku kadencji naszych poprzedników - mówi prezydent radosław Witkowski:

- Przede wszystkim, dzięki naszemu uporowi i wsparciu ze strony pana marszałka Adama Bielana, mamy przyznane 93 miliony złotych dofinansowania z budżetu państwa. Mamy podpisaną umowę z wojewodą w sprawie finansowania, mamy kompletną dokumentację projektową i czekamy na uprawomocnienie decyzji ZRID, co powinno nastąpić do końca miesiąca. Ogłaszamy więc przetarg i mam nadzieję, że to ostatecznie zakończy wszelkie dyskusje na temat tej inwestycji. Mam nadzieję, że wreszcie skończy się to - zupełnie niepotrzebne - straszenie radomian, a to opóźnieniami, a to utratą dofinansowania itd. Cały proces przygotowania inwestycji przeprowadziliśmy we właściwy sposób i teraz spokojnie czekajmy na oferty od wykonawców. Myślę, że już w czerwcu na placu budowy pojawi się ciężki sprzęt, a w 2020 roku będziemy świętować nasz wspólny sukces – mówi prezydent.

Projekt obejmuje rozbudowę Alei Wojska Polskiego w tym budowę nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, a także ulicy Żółkiewskiego od linii kolejowej nr 8 do ronda Popiełuszki. Na obu tych odcinkach, kierowcy mają mieć do dyspozycji dwie jezdnie. Planowana jest też rozbudowa ronda Popiełuszki oraz przebudowa ulicy Zwolińskiego od ronda do granicy miasta.

Przypomnijmy, że przebudowa alei Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego to inwestycja, która zgodnie z wnioskiem władz miasta ma przyznane 80-procentowe dofinansowanie z budżetu państwa. Kwota 93 milionów złotych ma być przekazywana miastu w trzech transzach. W tym roku będzie to ponad 28 mln złotych, które na wtorkowej sesji radni wprowadzili do budżetu miasta.

Zapraszamy do nas: