Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

RADOM

Wspólne obchody strażackie

czwartek, 22 marca 2018 13:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Szef MSWiA Joachim Brudziński polecił gen. brygadierowi Leszkowi Suskiemu, Komendantowi Głównemu PSP, zaproszenie Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz wszystkich strażaków-ochotników na centralne obchody Dnia Strażaka. Odbędą się one 5 maja br. na placu Piłsudskiego w Warszawie.

- Codziennie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i strażacy-ochotnicy w całej Polsce pracują ramię w ramię niosąc pomoc ofiarom pożarów i wypadków. Dzień Strażaka jest zatem wspólnym świętem PSP i OSP. Dlatego zasadnym jest, aby wszyscy strażacy mogli tego dnia świętować razem - tłumaczy szef MSWiA Joachim Brudziński. Minister będzie również w tej sprawie rozmawiał z prezesem Waldemarem Pawlakiem.

Resort MSWiA zaznaczył, że decyzja wojewody mazowieckiego była spowodowana wyłącznie kwestiami technicznymi związanymi z organizacją w tym czasie na placu Piłsudskiego właśnie centralnych obchodów Dnia Strażaka, a wcześniej Święta Konstytucji 3 Maja.

Przypomnijmy, że wczesniej wojewoda mazowiecki nie wyraził zgody na zorganizowanie na Placu Piłsudskiego w Warszawie uroczystych obchodów Dnia Strażaka 4 maja, połączonych z wręczeniem odznaczeń i uhonorowań dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zbigniew Gołąbek, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Mazowieckiego wyjaśnił, że związek jest współorganizatorem obchodów strażackich, które odbędą się 4 maja w Warszawie. W programie jest msza święta w bazylice św. Floriana, złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza i grobach strażackich na cmentarzach w stolicy, gala św. Floriana, która odbędzie się prawdopodobnie na Zamku Królewskim. - Wspólny język znajdziemy, nawet w roku wyborów samorządowych. Obchody strażackie nie mogą powodować podziałów w naszym środowisku - powiedział Zbigniew Gołąbek, który jest również radnym PSL w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.