Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Z ostatniej chwili
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 205.

RADOM

Konkurs na organizację wypoczynku letniego

poniedziałek, 07 kwietnia 2014 12:08 / Autor:

Gmina Radom dofinansuje obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniami.

Rusza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych, finansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W konkursie mogą brać udział organizacje pozarządowe, a władze miasta oczekują od nich wsparcia w trzech zakresach: zorganizowaniu wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniami, realizacji szkolnych i pozaszkolnych programów profilaktycznych adresowanych do uczniów oraz edukacji publicznej w zakresie problematyki alkoholowej. Łączna kwota dotacji, jaką gmina przeznacza na te trzy obszary, wynosi 530 tysięcy złotych.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Chętni do sięgnięcia po dotację na organizację wypoczynku letniego musza się liczyć z koniecznością spełnienia wymagań określonych w ministerialnych przepisach. Wypoczynek musi odbywać się na terenie Polski i trwać ciągiem co najmniej 10 dni. Jeden turnus powinien liczyć co najmniej 30 dzieci zakwalifikowanych przez pedagogów szkolnych lub Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomiu ewentualnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Uczestnicy wypoczynku muszą mieć zapewnione co najmniej trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja). W trakcie wypoczynku letniego musi być prowadzony program socjoterapeutyczny lub program zajęć profilaktycznych przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Maksymalna kwota dziennego dofinansowania z budżetu Miasta Radomia nie może przekroczyć kwoty 70 zł na jedno dziecko.
Szczegółowe informacje o konkursie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.