Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

MOSiR i drogówka zapraszają na rower

piątek, 13 kwietnia 2018 07:34 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl
Weronika Chochoł

Upominki, znakowanie rowerów, kurs pierwszej pomocy czy wystawa Mobilnego Muzeum Rowerów. W sobotę w Radomiu zainaugurowany zostanie sezon rowerowy.

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników jednośladów. Oficjalna inauguracja sezonu rowerowego, w której udział wezmą władze miasta zaplanowana jest na godz. 15:15. Odbędzie się ona na placu. Konstytucji 3-go Maja (obok stacji Roweru Miejskiego i Mobilnego Muzeum Rowerów).

Jednak obok oficjalnej inauguracji w programie imprezy jest wiele atrakcji dla młodszych i starszych rowerzystów.

Na fanów jednośladów czeka mnóstwo atrakcji, w tym zabawy i konkursy sprawnościowe z nagrodami. Nextbike, operator Radomskiego Roweru Miejskiego zapewnił m.in. vouchery do wykorzystania przez użytkowników systemu. Będzie można także odwiedzić wystawę Mobilnego Muzeum Rowerów.Do akcji włączyli się również funkcjonariusze mazowieckiej drogówki. Policjanci będą prowadzić działania „Mój Rower - Moje Życie”. Na stoisku profilaktycznym Wydziału Ruch Drogowego KWP zs w Radomiu każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać wiele wskazówek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także oznakować rower. Skoro inauguracja, to przygotowanie. Na placu Konstytucji nie zabraknie specjalistów, którzy doradzą, jak najlepiej przygotować się do sezonu.

- Trwają kampanie mające na celu uświadomienie o zagrożeniach istniejących na drogach. Ten temat powróci także w sobotnie popołudnie, gdy spotkamy się na Placu Konstytucji 3-go Maja - podkreśla Grzegorz Janduła - prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Organizatorem sobotniej imprezy są Urząd Miejski w Radomiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP zs w Radomiu. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwać będą strażnicy miejscy. W organizację włączyło się także Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów – Sprężyści.

Impreza już w sobotę, 14 kwietnia na Placu Konstytucji 3. Maja w Radomiu. Start o godz. 15:00, zakończenie planowane jest na godz. 18:00.