Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

RADOM

Przetarg rozstrzygnięty - wkrótce ruszą prace

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 14:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radom.pl
Weronika Chochoł

Do końca czerwca przyszłego roku pierwszy odcinek trasy NS ma połączyć rondo Mikołajczyka (przy dworcu PKS) i ulicę Szklaną. MZDiK rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac.

Historyczna chwila

O budowie trasy NS mówiło się od wielu lat, teraz staje się ona faktem. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie pierwszego odcinka trasy. Do końca czerwca przyszłego roku ma zostać wybudować węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S będzie miała dwie jezdnie - po dwa pasy w każdym kierunku. Wybudowany zostanie również nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii Warszawa – Radom, w tym budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną. Na całym odcinku powstaną także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

- Doszliśmy do upragnionego etapu, w którym możemy jasno powiedzieć: mamy wykonawcę trasy NS. - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak i dodaje: - Po trzydziestu latach dyskusji na ten temat trasa NS w końcu zafunkcjonuje w Radomiu:

Konsekwentnie zmieniamy Radom

Pierwszy odcinek trasy NS jest ważny dla komunikacji w mieście z dwóch powodów. Po pierwsze modernizacja i rozbudowa sieci wodno – kanalizacyjnej, którą przeprowadzą Wodociągi Miejskie. Po drugie - odciążenie ulicy 25 Czerwca. - Konsekwentnie prowadzimy działania, które mają poprawić jakość życia radomian. - podkreśla prezydent Radosław Witkowski: 

Tym razem nie za drogo

Przetarg ogłaszany był dwukrotnie. W pierwszym terminie wpłynęła tylko jedna oferta, która była prawie dwukrotnie przeceniona. Przypomnijmy, miasto wyceniło inwestycję na 19 mln zł, a konsorcjum zaproponowało 36 milionów.Miasto odrzuciło ofertę konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice i ogłosiło drugi przetarg tym razem zamierzając przeznaczyć na inwestycję 22 miliony złotych. Do przetargu zgłosiły się dwa podmioty: Konsorcjum firm: Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice oraz firma Strabag. Konsorcjum, które wygrało przetarg zaproponowało cenę 34,5 miliona złotych. - Gdybyśmy nie mieli zabezpieczonych środków, MZDiK nie mógłby rozstrzygnąć przetargu. - zapewnia wiceprezydent Frysztak:

Trasa N-S będzie składała się z trzech etapów. Pierwszy z nich połączy rondo Mikołajczyka z ulicą Szklaną. Drugi - osiedle Południe z osiedlem Planty, natomiast trzeci ulicę Żeromskiego z ulicą Struga.

Zapraszamy do nas: