Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 16 czerwca - św. Lutgarda, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/100 osób rozpocznie studia medyczne na UTH

Wiadomości z Radomia

100 osób rozpocznie studia medyczne na UTH

29 wrzesień 2017 / Tekst

Ponad 1 600 studentów rozpocznie naukę na Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym w Radomiu. Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się 12 października w Auli Głównej Uniwersytetu przy ul. Chrobrego. To już 67 rok nauki w murach radomskiej uczelni.

Uniwersytet cały czas się rozwija i stara się z każdym rokiem coraz bardziej otwierać na studentów. W swojej ofercie ma ponad 40 kierunków i ponad 100 specjalności. W tym roku naukę w radomskiej uczelni rozpocznie ponad 1 600 studentów.

Najpopularniejszym kierunkiem w tym roku okazał się kierunek lekarski. Zgodnie z nałożonym przez Ministerstwo Zdrowia limitem, na studia stacjonarne przyjętych zostało 70 osób, na studia niestacjonarne 30. - Zainteresowanie przekroczyło najśmielsze oczekiwania władz uczelni - mówi rektor Zbigniew Łukasik:

Rektor uczelni zapewnia, że studia będą prowadzone w warunkach zapewniających najwyższy poziom kształcenia:

Większość zajęć będzie odbywać się w laboratoriach i salach wydziału, ćwiczenia w szpitalach rozpoczną się na trzecim roku. – Niewielka część zajęć z anatomii będzie się odbywała w szpitalnym prosektorium na Józefowie.

Jeszcze w ub. roku rektor UTH podpisał porozumienie ze szpitalami – przy Tochtermana i na Józefowie.

Na brak zainteresowania nie narzekają też inne kierunki:

Poza kierunkiem lekarskim, najpopularniejsze wśród studentów na studiach stacjonarnych I - go stopnia są Informatyka - Wydział Informatyki i Matematyki i Filologia angielska - Wydział Filologiczno- Pedagogiczny, następnie Pedagogika, Ekonomia, Transport i logistyka, Wychowanie Fizyczne, Pielęgniarstwo i Kosmetologia. Na studiach stacjonarnych II- go stopnia zaś Ekonomia i Pedagogika.

Najchetniej wybieranymi kierunkami studiów niestacjonarnych I-go stopnia są Elektrotechnika, Transport i logistyka oraz Mechanika i budowa maszyn oraz studiów niestacjonarnych II – go stopnia to Elektrotechnika.

Warto dodać, że zmienił się algorytm przyznawania dotacji uczelniom wyższym, w związku z tym wprowadzone zostały limity ograniczające przyjęcia na poszczególne kierunki studiów. Na zdecydowanej liczbie kierunków proponowanych w tym roku przez uczelnię limity zostały wypełnione, w niektórych przypadkach nawet przekroczone.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4