Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

RADOM

Zapisz się na bezpłatną mammografię

niedziela, 22 kwietnia 2018 17:05 / Autor: Weronika Chochoł
fot. www.huntregional.org
Weronika Chochoł

Po raz kolejny radomianki będą miały możliwość wykonania bezpłatnej mammografii. Trwają zapisy na badania majowe badania.

Mammobus stanie przy Hali FENIKS obok Targowiska Śląska. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W badaniu mogą wziąć udział ubezpieczone kobiety w wieku od 50 do 69 lat. Panie nie mogą podlegać leczeniu onkologicznemu, w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Skierowanie na badanie nie jest potrzebne - wystarczy zarejestrować się.

Rejestracja prowadzona jest telefonicznie pod nr tel. 58 666 24 44 (Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty) lub za pośrednictwem strony internetowej: http://www.mammo.pl/formularz.

Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, warto wziąć ze sobą klisze i wyniki poprzednich mammografii.