Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Graficznie o niepodległości

środa, 02 maj 2018 12:30 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości można uczcić na różne sposoby. Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu proponuje konkurs graficzny "Mój niepodległy Radom".

To już 8 edycja konkursu graficznego.  - Temat konkursu zawsze nawiązuje do Radomia, do ludzi związanych z Radomiem. Sześć edycji to były postacie np. Leszek Kołakowski, Andrzej Wajda, który był nawet obecny na rozdaniu nagród. Temat tej edycji to "Mój niepodległy Radom". Nawiązujemy do obchodów stulecia niepodległości Polski. Oczekujemy na prace, które będą związane z miastem, żeby pokazać akcent lokalny - mówi Anna Wieczorek, rzecznik Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych z Radomia i powiatu radomskiego oraz uczniowie radomskich szkół ponadpodstawowych. Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym trzeba wykazać się znajomością grafiki rastrowej, a w drugim - grafiki wektorowej. - Młodzież i dzieci bardziej interesują się grafiką rastrową, bo obrabiają sobie zdjęcia, a grafika wektorowa troszeczkę schodzi na margines, aczkolwiek można fajne rzeczy zrobić, bawić się. Zachęcami dzieci i młodzież. Traktujmy to jako zabawę, a nie konkurencję - mówi Marcin Stańczyk, koordynator konkursu. Uczestnicy muszą znać oczywiście podstawy grafiki, ale najważniejsza jest i tak wyobraźnia.

Pierwszy termin upłynie 28 maja. Do tego czasu uczestnicy muszą dostarczyć do ZSE plakat w grafice rastrowej związany z Radomiem i 100. rocznicą odzyskania niepodległości Polski. Prace ocenia komisja, złożona z ekspertów m.in. z Łaźni, Resursy Obywatelskiej, Muzeum im. J. Malczewskiego. Do finału przechodzi po 12 osób z każdej kategorii wiekowej. A ten finał odbędzie się 7 czerwca. Trzeba będzie wykonać projekt w grafice wektorowej. Tego samego dnia w Łaźni wręczone zostaną nagrody. Nie zabraknie cennej elektroniki. 

Zapraszamy do nas: