Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

W urodziny Jana Pawła II

piątek, 18 maj 2018 14:03 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

W PSP 14 im. Jana Pawła II odbył się finał konkursu "Pasterz i Ojciec". W tym roku zaprezentowała się rekordowa liczba 149 uczestników.

Dziś przypada 98. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 już po raz czternasty odbył się finał konkursu "Pasterz i Ojciec".

- Główną ideą jest przedstawienie patrona naszej szkoły, czyli Jana Pawła II. W międzyczasie konkurs nam się rozrósł i oprócz postaci Karola Wojtyły, również poruszamy postacie tych świętych lub ważnych postaci, które w danym roku mają swój jubileusz. W tym roku jest to św. Stanisław Kostka - tłumaczy Irmina Warmiak, nauczyciel języka polskiego w PSP 14 im. Jana Pawła II w Radomiu.

Dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna mogły wykazać się w konkursach: plastycznym, recytatorskim, literackim, wiedzy, a także multimedialnym - to nowość w tym roku.

Jan Rychlicki, dyrektor szkoły, mówi, że w dzisiejszych czasach młodzież szuka autorytetów. Takim ma być dla nich św. Jan Paweł II.

Jednym z jurorów był ks. kan. Czesław Wawrzyńczak, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Radomiu.

- Chcemy, by te wasze wysiłki w przyszłości wydały piękne owoce. Byście próbowali wprowadzać w życie te zasady, którymi żył św. Jan Paweł II - mówił ks. Wawrzyńczak.

Zuzanna Kicior ze szkoły w Parznicach zajęła pierwsze miejsce w konkursie literackim i zdobyła wyróżnienie w multimedialnym. W swojej pracy przedstawiła postać św. Maksymiliana Kolbe.

W konkursie recytatorskim w kategorii gimnazjów wygrał Ernest Jarosiński.

Przeglądowi patronowało medialnie Radio Plus Radom.