Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

RADOM

Julia wicemistrzynią województwa

wtorek, 15 kwietnia 2014 11:47 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Wielkim sukcesem dla powiatu opoczyńskiego zakończyły się eliminacje wojewódzkie XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Julia Składowska ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach w swojej grupie wiekowej zajęła drugie miejsce. Zdobyła dzięki temu nie tylko cenne nagrody, ale także wywalczyła awans do finału centralnego pożarniczego turnieju.

Eliminacje wojewódzkie XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej przeprowadzone zostały w Buczku w powiecie łaskim. Powiat opoczyński  reprezentowali zwycięzcy eliminacji powiatowych z trzech grup wiekowych (szkoły podstawowe – Julia Składowska, gimnazja – Piotr Duperas, szkoły ponadgimnazjalne – Rafał Bielecki). Po części pisemnej do finału zakwalifikowali się Piotr i Julia. Ostatecznie Julia Składowska zajęła drugie miejsce w województwie i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych, a Piotr Duperas był czwarty. Opiekunką Julii była Bożena Fiderek, Piotra do turnieju przygotował Stanisław Biegała, a z ramienia Komendy Powiatowej PSP  mł. bryg. Andrzej Śpiewak. Finaliści eliminacji otrzymali jako nagrody miniwieże, aparaty fotograficzne, dyplomy oraz statuetki ufundowane przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP. Wicemistrzyni eliminacji wojewódzkich Julia Składowska będzie reprezentowała w swojej grupie wiekowej województwo łódzkie na eliminacjach krajowych, które odbędą się w dniach 6-8 czerwca w Lublinie.