Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

RADOM

PO: nie przenoście nam sądu do Lublina

poniedziałek, 21 maj 2018 14:47 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Platforma Obywatelska sprzeciwia się przenoszeniu Wydziału Gospodarczego radomskiego sądu do Lublina. - Napisaliśmy interpelację do ministra sprawiedliwości z zapytaniem, czy sensowne jest likwidowanie sekcji upadłościowej, skoro są 154 sprawy w toku - mówi poseł Anna Białkowska.

Posłowie Platformy Obywatelskiej zorganizowali dziś konferencję prasową, na której odnieśli się do piątkowej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu zapowiadał inwestycje w regionie. Leszek Ruszczyk, poseł PO, mówi, że to hipokryzja ze strony premiera, bo jednocześnie są plany przeniesienia wydziału gospodarczego.

- Jak zatem ma się decyzja ministra sprawiedliwości, który chce przenieść wydział gospodarczy sądu rejonowego do Lublina? Po co była budowa nowej siedziby? Jest to naszym zdaniem degradacja miasta. Następna instytucja o wysokiej randze - mówił poseł Leszek Ruszczyk.

- Napisaliśmy interpelację do ministra sprawiedliwości z zapytaniem, czy sensowne jest likwidowanie sekcji upadłościowej, skoro są 154 sprawy w toku. Jak to się ma do decentralizacji i tego, że miasto Radom jest ważne na mapie Polski i Mazowsza? Interpelację wysłaliśmy dzisiaj - mówi poseł Anna Białkowska.

Poseł Anna Białkowska ma nadzieję, że propozycja ministerstwa sprawiedliwości o przeniesieniu wydziału gospodarczego zostanie odwołana.

O sprawie informował też poseł Robert Mordak w "Bilansie Dnia". Pisaliśmy o tym TUTAJ.