Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

RADOM

Air Show na papierze

wtorek, 22 maj 2018 13:19 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MK/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Szczegóły domówione - jutro podpisanie umowy. Władze Radomia spotkają się w stolicy ze stroną wojskową w sprawie organizacji tegorocznych pokazów Air Show. Umowa podpisana zostanie w I Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie o godz. 14.00.

Tegoroczne Air Show będą połączone z obchodami 100-lecia Polskiego Lotnictwa. W sumie w ostatni weekend sierpnia do Radomia mają przylecieć soliści i zespoły akrobacyjne z 22 państw świata. Jako jedni z ostatnich zgłosili się: łotewski zespół "Baltic Bees" i polski Xtreme Sky Force. W zeszłym roku ich pokazy wzbudzały wiele emocji.

Wśród zadeklarowanych w pokazach załóg na pewno znajdzie się też kilka renomowanych zespołów akrobacyjnych, m.in. zespoły z Chorwacji, Hiszpanii, Jordanii, Szwajcarii czy Finlandii. Na pewno też będzie można zobaczyć nasze zespoły - Biało-Czerwone Iskry i Orlika.

Warto dodać, że po miesiacach dyskusji, 23 kwietnia radomscy radni zdecydowali o współfinansowaniu z miejskiej kasy Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu. Na organizację imprezy radni przekazali ponad milion złotych. – Środki przeznaczone zostaną przede wszystkim na organizację usług komunalnych – tłumaczy Mateusz Tyczyński:

Pokazy odbędą się 25 i 26 sierpnia. Organizatorzy spodziewają się nawet 200 tysięcy widzów.

Zapraszamy do nas: