Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

RADOM

Porozumienie ws. Air Show

środa, 23 maj 2018 14:51 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Podpisano umowę na organizację tegorocznych pokazów lotniczych w Radomiu. 

Uroczystość odbyła się w Warszawie. Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz:

Przypomnijmy, że tegoroczne pokazy lotnicze Air Show będą połączone z obchodami 100-lecia Polskiego Lotnictwa. W sumie w ostatni weekend sierpnia do Radomia mają przylecieć soliści i zespoły akrobacyjne z 22 państw świata.

Wśród zadeklarowanych w pokazach załóg na pewno znajdzie się też kilka renomowanych zespołów akrobacyjnych, m.in. zespoły z Chorwacji, Hiszpanii, Jordanii, Szwajcarii czy Finlandii. Na pewno też będzie można zobaczyć nasze zespoły: Biało-Czerwone Iskry i Orlika.

Dodajmy, że radomscy radni zwiększyli plan wydatków o ponad milion złotych. Pieniądze te zostały zarezerwowane na organizację Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show, największej imprezy lotniczej w Polsce.

Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.  Podpisali je: Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, Prezes Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych, Prezydent Miasta Radomia oraz prezesi Portu Lotniczego Radom S.A. i Wodociągów Miejskich w Radomiu. Porozumienie jest efektem uzgodnień dokonanych przez Biuro Organizacyjne AIR SHOW 2018, działające w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych, radomski magistrat oraz spółki miejskie. Dokument określa szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów lotniczych.

Zapraszamy do nas: