Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

RADOM

Caritas szuka wolontariuszy 60+

wtorek, 05 czerwca 2018 10:11 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Najpierw przejdą szkolenia, by potem służyć pomocą i dobrą radą - Caritas Diecezji Radomskiej szuka wolontariuszy. Potrzeba ok. 100 osób w wieku 60+ do pracy wolontariackiej w Telefonie Zaufania, hospicjum domowym i innych w Radomiu i Kozienicach.

Program pod nazwą "Pomoc dla seniora" realizowany jest w ramach rządowego programu ASOS 2018. W ramach projektu wolontariusze przejdą liczne szkolenia z zakresu psychologii, informatyki, czy prawa. Będą też spotkania z pedagogiem, fizjoterapeutą i psychologiem - mówi wicedyrektor Caritas ks. Damian Drabikowski:

Główne założenia projektu do przede wszystkim aktywizacja osób starszych, poprawa jakości i poziomu ich życia oraz podniesienie jakości usług społecznych i opiekuńczych. - Prowadzimy liczne rozmowy w Telefonie Zaufania. Seniorzy po 60, 70, a nawet 80 roku życia potrzebują bardzo różnej pomocy, nie tylko rozmowy z księdzem - mówi ks. Damian Drabikowski.

Osoby zainteresowane projektem mogą zgłaszać się do biura Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej 5 w Radomiu ( kontakt z ks. Damianem Drabikowskim) oraz parafii Św. Krzyża w Kozienicach (kontakt z ks. Tomaszem Pastuszką).