Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Co z Aleją Wojska Polskiego? Zdecydują radni

niedziela, 10 czerwca 2018 10:02 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Prezydent wystąpił do przewodniczącego rady miejskiej o zwołanie na najbliższy poniedziałek nadzwyczajnej sesji, na której radni mieliby m.in. zdecydować o wprowadzeniu zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Korekta będzie dotyczyć przeznaczenia większej kwoty pieniędzy na przebudowę al. Wojska Polskiego.

- W przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na przebudowę aleiWojska Polskiego. Prace ruszą za kilka tygodni - zapowiada prezydent Radosław Witkowski:

Najpierw radni muszą jednak wyrazić zgodę nawprowadzenie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dziś prezydentskierował do przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek o zwołanienadzwyczajnej sesji. Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, planwydatków związanych z realizacją tej inwestycji na lata 2019 i 2020 mazostać zwiększony o ponad 22 miliony złotych.

Na tej samej sesji prezydent zaproponuje także wprowadzenie do budżetumiasta nowego zadania, jakim ma być przebudowa odcinka drogi powiatowej,położonej tuż za lotniskiem na Sadkowie. To inwestycja niezbędna do tego, bymóc wydłużyć pas startowy. W związku z tym będzie też głosowana uchwała wsprawie wyrażenia zgody na przejęcie zadania przebudowy wspomnianego odcinkadrogi powiatowej przez Gminę Miasta Radomia od Powiatu Radomskiego.

Radni zajmą się także propozycją ponownego zabezpieczenia pieniędzy narewitalizację zabytkowej Rogatki u zbiegu ulic Malczewskiego iKelles-Krauza.

Zapraszamy do nas: