Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Miasto kupi 19-metrowego MAN-a

wtorek, 12 czerwca 2018 08:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

MAN, który niedawno był testowany na radomskich ulicach na stałe zasili tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu.

Autobus MAN Lion’s City jest wyjątkowo długi i pojemny. Jego długość wynosi 18 metrów i 75 centymetrów. W autobusie znajduje się 157, w tym 45 siedzących. Segmentowe ścianki boczne są wykonane z kompozytów wzmacnianych włóknami. Przyczynia się to w dużej mierze do ekonomiczności autobusów. Można je bardzo łatwo wymieniać, są szczególnie odporne na obciążenia i wyróżniają się niewielkim ciężarem, co pozwala obniżyć koszty konserwacji i zredukować zużycie paliwa. Zaletą tego pojazdu, poza pojemnością, jest pięcioro szerokich, dwuskrzydłowych drzwi, ułatwiających sprawny przepływ dużej liczby pasażerów i skrócenie postojów na przystankach. Autobus jest w pełni klimatyzowany, niskopodłogowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Pozytywna opinia mieszkańców sprawiła, że zdecydowaliśmy się na jego zakup. MPK właśnie ogłosiło postępowanie na leasing operacyjny z opcją wykupu autobusu. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku na radomskie ulice wyjedzie ten wyjątkowo długi, prawie 19-metrowy autobus. - mówi wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

MPK na oferty czeka do 20 czerwca.