Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Prezydent bez absolutorium

poniedziałek, 18 czerwca 2018 12:22 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

16 radnych "przeciw", 11 "za" - po raz pierwszy w historii Rady Miejskiej prezydent Radomia nie otrzymał absolutorium.

- To czysta polityka. - komentuje decyzję radnych prezydent Radosław Witkowski:

Zdaniem Dariusza Wójcika prezydent miasta nie potrafi przekonać radnych do swoich pomysłów. - Mówi o zgodzie, a sam ją zburzył. Mam nadzieję, że wrócimy do kadencji, w której władzę sprawuje Prawo i Sprawiedliwość - wtedy miasto się rozwijało:

Radny Jakub Kowalski nie kryje, że nieprzyjęcie absolutorium to "wilczy bilet opozycji", z którego opozycja skorzystała. - Uważam, że można pozwolić sobie na polityczne podejście do absolutorium i odłożyć na bok rachunkowość i porozmawiać o tym, co było realizowane z danego budżetu:

Przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej - Wiesław Wędzonka - decyzję radnych ocenia jako "polityczną dyktaturę PiS-u w Radzie Miejskiej":

Gdyby było więcej niż pół roku do wyborów w mieście odbyłoby się referendum, w którym to mieszkańcy wypowiedzieliby się, czy chcą, aby miastem rządził prezydent, którego nie popiera większość radnych. Ponieważ jest pół roku do wyborów, ustawodawca nie przewidział żadnych sankcji - prezydent do końca kadencji będzie piastował swoje stanowisko.

Zapraszamy do nas: