Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Dni Radomia 2018 - miasto marzeń

wtorek, 19 czerwca 2018 11:33 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Miasto – masa – maszyna odchodzi do lamusa! Od 25 do 30 czerwca MOK „Amfiteatr” zaczaruje Radom, odmieni znane przestrzenie, ociepli ich wizerunek, zazieleni; pokaże, jak może wyglądać miasto przyjazne mieszkańcom: pełne sztuki i natury.

W zazielenionej przestrzeni w centrum miasta – przy placu Konstytucji 3 Maja stanie namiot-warsztatownia, w którym codziennie będziemy zaskakiwać: tworzyć, przetwarzać, przebierać się, majsterkować, malować, oglądać i przede wszystkim dużo śmiać - mówi wiceprezydent Karol Semik:

Amfiteatr zaprosi też do zielonej, trawiastej strefy relaksu z leżakami, belami słomy, ekologicznymi siedziskami, strefą muzyki relaksacyjnej i… absolutnej ciszy - mówi dyr. wydziału kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu Sebastian Równy:

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Będą się one odbywać na radomskich fontannach i wokół nich. Tylko nocny koncert 29 czerwca odbędzie się w Starym Ogrodzie.

- Spójrzmy na Radom przez różowe okulary - mówi dyrektor MOK "Amfiteatr" Waldemar Dolecki:

RAMOWY PROGRAM DNI RADOMIA 2018

25 czerwca, od godz. 16.00 – Radom: Lubię to!

Święto miasta marzeń rozpoczniemy barwnym, energetycznym i wesołym korowodem w rytmie samby! Grupa Impacto de Radom porwie do miejskiej parady i improwizacji! Pokażemy wspólnie z kuglarzami tańcząc na deptaku, jak Radom cieszy się z lata i swojego święta! Na placu przy fontannach będzie można plastycznie dać upust swoim wyobrażeniom o Radomiu – oddamy Wam we władanie powierzchnie, na których można rysować, malować i pisać o tym, jak postrzegacie swoje miasto i… czego w nim Wam brakuje. Wspólnie stworzymy radomską pocztówkę w komiksowym stylu. Pokażemy też, czym jest…guerilla gardening.

26 czerwca, od godz. 16.00 – Zielono, ekologicznie, alternatywnie!

We wtorek postaramy się pokazać, że miasto marzeń powinno być przyjazne pieszym i rowerzystom. Zaprosimy na warsztaty rolkarskie i deskorolkarskie. Zaproponujemy też zabawę Pimp my bike, w której każdy będzie mógł nietypowo wystylizować swój rower oraz cycle chic – zabawę rowerową modą. Nie zabraknie ćwiczeń na świeżym powietrzu. Dzień zwieńczymy kolorowym przejazdem przez miasto z wykorzystaniem wszystkich alternatywnych i ekologicznych środków transportu.

27 czerwca, od godz.16.00 – Radom – miasto otwarte

Środa upłynie nam pod znakiem wielokulturowości i różnorodności mieszkańców Radomia. Wspólnie zastanowimy się, czy nasze miasto jest przyjazne osobom niepełnosprawnym, będzie także możliwość poznać przedstawicieli różnych kultur, którzy na co dzień mieszkają, pracują i studiują w naszym mieście.

28 czerwca, od godz. 19.00 – Radom gola!

Po meczu Polska-Japonia zaprosimy wszystkich na deptak na sportowe rozgrywki na wcale nie takim mini boisku. Stworzymy drużyny „Radom” i „reszta świata”, chętni będą mogli także zmierzyć się ze specjalnie uformowaną drużyną, która „zagra” ekipę zwycięzców z wcześniejszego meczu mundialowego. W programie również otwarty trening ze szkółką piłkarską KT Ajax Radom, pokaz mistrzowskich sztuczek z piłką i… turniej w piłkarzyki! Chętni będą też mogli poskakać na trampolinie udostępnionej przez Jump World.

29 czerwca, od godz. 15.00 – Miasto ze snów

W piątek pobawimy się poduchami, w bańkowej, fantastyczno-kolorowej oprawie, o którą zadba nieprzewidywalna grupa Awaria. Teatr Baj Pomorski z Torunia wystawi w swoim zaczarowanym wozie spektakl Pinokio, a potem na scenie na fontannach Teatr Pijana Sypialnia zaprosi na muzyczno-taneczne widowisko Sztuczki. To wszystko na deptaku przy fontannach.

A wieczorem, o godz. 21.00 przeniesiemy się do Starego Ogrodu by wziąć udział w magicznej, czerwcowej nocy w klimacie rodem z „Wiedźmina”. Weźmiemy udział w koncercie radomskiej grupy JMS. Po gigu ogniste show, a na deser – elektro w wykonaniu poznańskiej grupy Brodacze. Są prawie jak ZZ Top, ale młodsi, elektroniczni i nieokrzesani!

30 czerwca, od godz. 14.00 – Bajkowy Radom

Witold Gombrowicz mawiał, że „Radom nie jest poematem nawet o poranku” i być może miał rację. My jednak postaramy się pokazać, że Radom może być bajkowy! Samego Gombrowicza zamierzamy przebrać. Jak? To się dopiero okaże! Wszyscy uczestnicy zabawy też będą mogli stworzyć sobie w warsztatowni unikalne przebrania, a potem uwiecznić efekt pracy w foto atelier. Bajkę o Radomiu pomogą też stworzyć radomscy opowiadacze, którzy w otoczeniu poduch będą snuli wspólnie z Wami opowieści dziwnej treści. Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprosi najmłodszych na wesoły spektakl Para buch!, a Klaun Kluseczka poprawi humor nawet największym maruderom, dużym i małym.

Zupełnie z innej bajki Jagodziński Trio zagra na trawie, w centrum miasta… Chopina – to około godz. 16.00. Na wielki finał tegorocznych Dni Radomia wystąpi znakomita wokalistka Natalia Przybysz (początek koncertu ok. godz. 20.00)

Zapraszamy do nas: