Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

RADOM

Nie obiecywać, a realizować...

piątek, 29 czerwca 2018 16:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Co z budową w Radomiu siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej? Gdzie obiecywane miejsca pracy i rozwój miasta? - pyta poseł Leszek Ruszczyk.

Źle się dzieje w PGZ?

Podczas piątkowej konferencji prasowej poseł Leszek Ruszczyk przypomniał obietnice składane przez przedstawicieli rządu dotyczące budowy w Radomiu siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej była posadowiona w Radomiu decyzją pani premier Ewy Kopacz. W 2016 roku były obietnice Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, że w Radomiu przed wyborami samorządowymi powstanie warta 20 milionów siedziba PGZ. Do tej pory chyba nie ma nawet kupionej działki, nic się nie wydarzyło. - przypomina poseł Ruszczyk i dodaje: - Dziś "Pegaz" wynajmuje biura tak, jak wynajmował, ale większość jego pracowników jest w biurze w Warszawie. Likwidacja biura w Radomiu teoretycznie mogłaby nastąpić z dnia na dzień. Poseł odnosi się również do obietnic związanych z budową Centrum Usług Biznesowych i kolejnymi miejscami pracy:

Złożone do Ministra Obrony Narodowej interpelacje dotyczyły m.in. nadzoru nad Polską Grupą Zbrojeniową, ochrony obiektów wojskowych w Radomiu, modernizacji polskiej armii czy rozbieżności w wysokości budżetu zabezpieczonego na zakup wojskowych maszyn. Wśród pytań znalazła się także interpelacja skierowana do Ministra Sprawiedliwości w sprawie nieprawidłowości w PGZ. Ta interpelacja była jedną z nielicznych, na które udzielono odpowiedzi:

Niespełnione obietnice

- Politycy dzielą się na tych, którzy tylko mówią i obiecują i na tych, którzy mając władzę podwijaą rękawy i zabierają się do roboty. - mówiła była premier Ewa Kopacz wymieniając niespełnione obietnice rządu:

Ewa Kopacz zapowiedziała również, że wakacje nie będą dla Platformy Obywatelskiej czasem odpoczynku. - Będziemy rozmawiać z ludźmi w Radomiu, wyjdziemy na ulice, będziemy na spotkaniach. Spotkamy się również z tymi mieszkańcami, którzy niekoniecznie lubią PO. Zrobimy wszystko, by radomianie dobrze zdecydowali o wyborze prezydenta miasta.- przekonywała Ewa Kopacz:

Polityka senioralna

- Czy PiS zadbał o seniorów? - pytała poseł Anna Białkowska mówiąc o programie dla seniorów. Od jesieni posłanki PO odwiedziły 68 miast w Polsce przedstawiając program. Były również w Radomiu, a o trzech filarach programu Polska Seniorów pisaliśmy tutaj. Anna Białkowska wymieniła również elementy polityki senioralnej, które realizowane są w Radomiu:

- Chciałbym zaapelować do ministrów pisowskich z Radomia, żeby przypomnieli sobie, że do polityki nie idzie się po to, żeby obiecywać, ale żeby realizować ludzkie problemy i społeczne sprawy. - zakończył konferencję poseł Leszek Ruszczyk.