Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Gigant zostanie w Radomiu

czwartek, 05 lipca 2018 13:01 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Wkrótce na radomskie ulice wyjedzie niemal 19-metrowy autobus marki MAN Lion's City GL. To już nie test, ale leasing najdłuższego przegubowca.

Gigant testowany był w marcu. Zebrał pozytywne oceny pasażerów. Autobus ma 18,75 m długości, 157 miejsc, w tym 47 siedzących. Pojazd jest oczywiście niskopodłogowy, w pełni klimatyzowany, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w ładowarki USB. Autobus jest też ekologiczny. jednostka napędowa, o mocy 360 KM, spełnia wysoką normę emisji  spalin - EURO 6. Segmentowe ścianki boczne są wykonane z kompozytów wzmacnianych włóknami. Przyczynia się to w dużej mierze do ekonomiczności autobusów. Można je bardzo łatwo wymieniać, są szczególnie odporne na obciążenia i wyróżniają się niewielkim ciężarem, co pozwala obniżyć koszty konserwacji i zredukować zużycie paliwa.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji wzięło autobus w 5-letni leasing za ponad 843 tys. zł netto. Spółka będzie mogła wykupić autobus za kwotę, odpowiadającą 1% wartości netto przedmiotu leasingu.

- Autobus będzie się wyróżniał nie tylko swoją długością, ale i kolorystyką. Będzie ona nawiązywała do 100-lecia niepodległości. Autobus będzie więc biało-czerwony i zostanie na nim umieszczony motyw przypominający o tej ważnej rocznicy - zapowiada wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.