Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Sala hybrydowa w szpitalu na Józefowie

środa, 11 lipca 2018 17:38 / Autor: Weronika Chochoł
fot. www.umb.edu.pl
Weronika Chochoł

Szpital na radomskim Józefowie będzie miał  tzw. hybrydową salę operacyjną. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na piątek, 13 lipca.

Tego typu nowoczesne sale są jak na razie w 16 szpitalach w Polsce, teraz na Józefowie powstanie pierwsza na południowym Mazowszu. Sala została wyposażona m.in w cyfrowy angiograf do badań serca i naczyń, stół angiograficzny z pływającym blatem, aparat do kontrapulsacji wenątrzaortalnej, aparaturę do hemofiltracji i krążenia pozaustrojowego, respirator, aparat do znieczulania, defibrylator, kolumnę anestezjologiczną i chirurgiczną, aparat ultrasonograficzny oraz lampę operacyjną. Zmodernizowana została również istniejąca pracownia RTG w ten sposób, by była dostosowana do potrzeb hybrydowej sali operacyjnej.

Uruchomienie wieloprofilowej sali operacyjno-zabiegowej na potrzeby kardiologii, kardiochirurgii, neurochirurgii, neurologii zabiegowej, radiologii zabiegowej i gastroenterologii pozwoli na wykonywanie badań w obrębie całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem naczyń wewnątrzczaszkowych oraz zabiegów naprawczych wewnątrz naczyniowych i wewnątrzsercowych układu tętniczego i żylnego. Sala daje możliwość leczenia zabiegowego z wykorzystaniem pełnej diagnostyki obrazowej. Utworzenie hybrydowej sali operacyjnej kosztowało ponad sześć milionów złotych, a inwestycja sfinansowana została głównie dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia oraz ze środków Województwa Mazowieckiego.

 Tego samego dnia otwarte zostaną również zmodernizowane pomieszczenia szpitalne w budynku D - na oddziałach: onkologii ogólnej, rehabilitacji, wewnętrznym I i II, neurologii oraz ginekologiczno-położniczym, a także nowe pomieszczenie pracowni elektrofizjologii - sali do zabiegów ablacji. Obie te inwestycje również zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W uroczystym otwarciu udział weźmie Marszałek Mazowsza - Adam Struzik.

Wydarzenie w piątek, 13 lipca w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie o godz. 11.00.

Zapraszamy do nas: